ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא הוא ביטוח אשר נועד להגן על כספי הבנקים במקרה של נזק לדירה עבורה נלקחה המשכנתא במקרים של שריפה, רעידת אדמה, קצר חשמלי אשר גרם לנזק כלכלי בדירה ועוד. כמובן שמדובר בנזקים אשר גורמים לסכומי כסף גדולים עבור התיקון שלהם, ולכן הבנקים רוצים להבטיח שלא ייפגעו מבחינה כספית במקרים שכאלו. כידוע, כאשר לקוחים משכנתא מהבנקים, למעשה לוקחים הלוואה מהבנק על מנת להצליח לרכוש דירה בישראל. למעשה, ברגע שלוקחים משכנתא, הדירה עדיין שייכת לבנקים, כל עוד משלמים משכנתא מידי חודש בחודשו.

רק כאשר מסיימים לשלם משכנתא לבנק עבור הדירה, הדירה הופכת להיות בבעלות של בעל הדירה. לכן, במקרים של אסון טבע בלתי צפוי, הבנקים רוצים להגן על עצמם מפני נזקים בלתי צפויים עבור הדירות אשר נמצאות בבעלות שלהם. לכן, ביטוח מבנה למשכנתא הוא חובה עבור מי שרוצה לקחת משכנתא מהבנק. אדם אשר לא יעשה ביטוח מבנה למשכנתא, הבנקים לא יאשרו לו לקחת משכנתא. סיבה נוספת לכך שהבנקים מכריחים את מי שרוצה לקחת משכנתא, לרכוש גם את ביטוח מבנה למשכנתא היא כדי לשמור על ערך הדירה, ושערכה לא ירד במקרה של נזק בלתי הפיך.

ברגע שערך הדירה יורד, גם תשלומי המשכנתא יורדים בהתאמה, ולכן הבנקים רוצים לשמור על ערך הנכס כדי שלא ייפגעו מבחינה כלכלית. כמובן שהמצבים בהם ניתן לקבל החזר כספי על נזקים מאסונות טבע עבור הדירה, משתנים בהתאם לעסקה המדויקת שנסגרה.

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ומומחים בעלי ניסיון רב שנים בתחום על מנת למצוא את העסקה עם התמורה הגדולה ביותר ובמקביל עם העלות הנמוכה ביותר.

מומלץ לבצע סקר שוק מקצועי על מנת להגיע לעסקה המשתלמת ביותר ולרכוש ביטוח מבנה למשכנתא.

עלות ביטוח למשכנתא

עלות לביטוח משכנתא משתנה בהתאם לחברת הביטוח בה סגרת את הביטוח עבור מבנה למשכנתא.

חברת אור ביטוחים קיימת למעלה משלושים שנה ובעלת ניסיון רב שנים במגוון רחב של תחומי הביטוח.

תחומי הביטוח בהם חברת אור ביטוחים מתמחה הם: בריאות, חיים, דירה, רכב, פנסיה, קופות גמל, סיעוד ועוד. נציגיה של חברת אור ביטוחים ישמחו להתאים את הביטוחים המשתלמים ביותר בהתאם לצרכים ולרצונות הלקוחות. צרו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים.