ביטוח דירה שאלות ותשובות

שאלות ותשובות בנושא ביטוח דירה

 

ביטוחי דירה שונים כוללים כיסויים שונים, אבל איך אפשר לדעת האם ביטוח הדירה שרכשת באמת מתאים לצרכים שלך? השאלות והתשובות הבאות, יעשו לך סדר:

 

האם ביטוח דירה כולל כיסוי נזקי מזג האוויר?
תשובה: כן, עם זאת חשוב לוודא שיש לך ביטוח מבנה וביטוח תכולה לדירה, כך שתהיה מוגן מפני כל נזק, למבנה או לרכוש שלך.

אלו נזקים מבוטחים בביטוח דירה רגיל?
תשובה: כשמדברים על ביטוח דירה 'רגיל', הכוונה היא בדרך כלל לביטוח מבנה בסיסי לדירה. במקרה כזה, הביטוח הבסיסי כולל כיסוי לנזקים במקרים של שיטפון, הצפה ואירועי מזג אויר חריגים נוספים כמו שריפה או שלג.

האם ביטוח משכנתא מכסה הצפות?
תשובה: כן, לבעלי ביטוח דירה למשכנתא יש כיסוי על נזקים שנגרמים למבנה, אך חשוב לזכור כי במקרה כזה לא יהיה לך כיסוי ביטוחי לתכולת הדירה שלך. מבוטחים רבים בביטוח משכנתא נוטים לחשוב שמדובר רק בחפצים, אבל הנזק עלול להגיע למאות אלפי שקלים. ביטוח מבנה ותכולה לדירה ממוצעת עולה פחות מ-100 ₪ לחודש ומאפשר לבטח כנגד נזקי טבע , שריפה, פריצה ועוד, לכן אנו ממליצים על הוספת הכיסוי של ביטוח התכולה!

מי הגשמים חדרו מהחצר והציפו לי את הבית, את מי יש לתבוע?
תשובה: אלו נזקים שקורים לרוב בבתים פרטיים ודירות קרקע. במקרה כזה, במידה ויש לך ביטוח מבנה ותכולה לדירה, יש לך כיסוי.

מה קורה כשהבית אינו ראוי למגורים?
תשובה: אם אדם נאלץ לעזוב את הדירה עקב נזקים שנגרמו כתוצאה מנזקי מזג האויר, חברת הביטוח תשלם לו שכר דירה לתקופה של עד שנה – בהתאם לזמן שיידרש להחזיר את הדירה למצבה הקודם.

המקרר הישן שלי הושבת בגלל הצפה בבית. איזה פיצוי אקבל?
תשובה: במקרה כזה, ובהנחה שיש לך ביטוח תכולה מתאים, עומדת לך הזכות לקבל שיפוי (החזר כספי המותנה בהצגת קבלות על תשלומים שבוצעו בפועל) לפי השווי של מוצר חדש.

הרכוש שלי ניזוק בגלל סערה ונזקי טבע, איך אני פועל?
תשובה: אנא פנה מיד לאור-פוליסה סוכנות לביטוח כדי שנוכל להתחיל את תהליך התיקון והפיצוי כמה שיותר מהר! אנו נשלח שמאי לטיפול ותיעוד של המקרה, ונלווה אותך לכל אורך התביעה, עד לקבלת הפיצוי המלא.

אפשר לקנות ביטוח שהסערה כבר בעיצומה?
תשובה: כן. ניתן לרכוש ביטוח דירה מבנה ותכולה, גם בזמן שמזג האוויר סוער, ואנו ממליצים לעשות זאת בהקדם.

 

להרכבת פוליסה לביטוח דירה ב60 שניות – לחצו כאן

 

רוצה שהמומחים של אור ביטוח יסייעו לך לרכוש ביטוח דירה בהתאמה אישית? אפשר להשאיר פרטים כאן והנציגים שלנו יחזרו אליך בקרוב לשיחת ייעוץ, ללא שום התחייבות.